Dnevnikova stava

Nogomet - Liga prvakov

Barcelona - Celtic/+1/
1
Barcelona je v dobri formi, kar je s petimi doseženimi zadetki dokazala tudi v soboto v La Coruni. Sicer so Katalonci tam prejeli štiri gole, a če vemo, da je bil en precej nenavaden avtogol, drugi napaka Valdesa, tretji pa dosežen z enajstmetrovke, ter da so gostje od 50. minute igrali z igralcem manj, lahko mirno rečemo, da jo je Deportivo še dobro odnesel. Celtic verjetno ne bo imel take sreče in se bo na Otok vrnil s prepričljivim porazom. (8/10)

BATE Borisov-Valencia
10
Bate je presenečenje dosedanjega dela lige prvakov. Z zmagama nad Bayernom in Lillom je na vrhu skupine in se mu celo nasmiha boj za izločilne boje. Če mu bo tokrat doma uspelo ostati neporažen, bo na zelo dobri poti, da osvoji eno od prvih dveh mest. Če so v gosteh ugnali Lille in doma premagali Bayern, ki je letos sicer v odlični formi, potem lahko Belorusi pred svojimi navijači prav gotovo dobijo kakšno točko tudi proti Valenciji, ki se z Bayernom letos ne more niti primerjati. Bate je v dobri formi tudi v domačem prvenstvu, kjer pet krogov pred koncem vodi s sedmimi točkami prednosti, v 25 krogih pa je izgubil le trikrat. Valencio prav gotovo čaka težka tekma. (6/10)

Hokej - EBEL liga

Olimpija - Innsbruck
1
Zmaji so v petek razočarali svoje navijače v Tivoliju, ko so v zadnji minuti dobili gol in izgubili proti Dornbirnu. Nekoliko so se odkupili v nedeljo, ko so slavili na težkem gostovanju na Dunaju, še več veselja pa nameravajo svojim podpornikom na tribunah pripraviti nocoj, ko gostijo zadnjeuvrščeni Innsbruck. Ko sta se moštvi letos srečali prvič, je Olimpija na gostovanju slavila s kar 7:1. Od takrat je forma Ljubljančanov še precej narasla, tako da se Tirolcem tudi tokrat ne obeta nič dobrega. Vse razen domače zmage po 60 minutah, bo presenečenje. (8/10)

Medveščak - Alba Volan
1
Zagrebčani so v zadnjih enajstih dneh dobili vse tri tekme, po dveh gostovanjih pa se znova vračajo v svojo dvorano, kjer jih vedno spremlja več kot 6000 glasnih navijačev. Medveščak tudi letos meri na sam vrh in z današnjo zmago se lahko znova prebije na tretje mesto. Medvedi bodo prav gotovo pokazali dovolj spoštovanja do sicer ne tako atraktivnega nasprotnika z Madžarske, ki jih je ob zadnjih štirih obiskih Zagreba kar trikrat premagal. Motiva domačih za maščevanje torej ne bi smelo manjkati, kvaliteta igralskega kadra pa je že tako na njihovi strani. (6/10)