Sirski notranji minister Omran al Zohbi je za državno televizijo dejal, da sta v terorističnem napadu "eksploziji povzročili dve bombi, nastala pa je samo gmotna škoda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Napad izvedli "oboroženi teroristi"

Vojska je nato sporočila, da so napad izvedli "oboroženi teroristi", ki so sprožili avtomobil bombo in drugo eksplozivno telo ob robu kompleksa, kjer je sedež generalštaba vojske. Dodala je še, da so vsi poveljniki in drugi častniki na varnem in da ni bil nihče ranjen.

Po poročanju ameriške tiskovne agencije AP se je požar gorel še nekaj ur, eksploziji pa sta bili tako močni, da ju je bilo slišati kilometre daleč, razbili pa sta tudi številna okenska stekla na bližnjih stavbah. Številna reševalna vozila so poslali na območje, ki ga je policija zaprla.

Tudi včeraj je v Damasku odjeknilo več eksplozij. Aktivisti pravijo, da je bilo v spopadih, ki trajajo 18 mesecev, ubitih že 27 tisoč ljudi.

Ostrostrelec ubil novinarja

Iranski novinar, ki je v Siriji delal za Press TV, televizijo, ki prenaša novice v angleškem jeziku, je danes v Damasku padel pod streli ostrostrelca. Njegov šef je bil v napadu ranjen, poroča Reuters. "Uporniki so v sirski prestolnici napadli pisarno Press TV, ranili več zaposlenih, pri tem pa enega od novinarjev ubili," je v etru povedala voditeljica Bardia Honardar.

Razmere glede državljanske vojne je posebni odposlanec ZN v Siriji Lakhdar Brahimi označil kot "slabe, gre pa še na slabše". Dejal je, da rešitve za Sirijo še iščejo.

Sirski observatorij za človekove pravice je sporočil, da na poveljstvu potekajo siloviti spopadi med vojsko in uporniki, ki so zahtevali žrtve na obeh straneh.

Ubiti tudi ženske in otroci

Pred tem je še sporočil, da so provladne milice v upornikom naklonjeni četrti v Damasku danes pred zoro na njihovih domovih usmrtile najmanj 16 civilistov. Med njimi naj bi bilo šest žensk in trije otroci.

Na letni generalni skupščini ZN v New Yorku je francoski predsednik Francois Hollande pozval k pozivu ZN k zaščiti upornikov in zaščiti človekovih pravic. Združene države Amerike, evropski zavezniki, Turčija in arabske zalivske države stojijo za sirsko opozicijo, medtem ko Iran, Rusija in Kitajska podpirajo Asada, katerega družina v Siriji vlada državi že 42 let. Razmere so vse slabše, nasilje se nadaljuje. Po 18. mesecih spopadov so zdaj tudi v veliki stiski z oskrbo z osnovnimi življenjskimi potrebščinami.