Pred okoli 1800 gledalci je imel Cimos (Brumen 9 zadetkov, Manojlović 7, Bundalo 3) večji del tekme rezultatsko prednost (10:7, 12:9, 17:13), toda v 46. minuti so Celjani (Žvižej 10, Marguč 7, Toskić in Lekai po 5) le vzpostavili ravnotežje (23:23). Osem minut pred koncem so imeli Primorci spet tri zadetke naskoka (28:25), toda pivovarji so najprej izenačili, nato pa po zaslugi Luka Žvižeja, najučinkovitejšega igralca na derbiju, povedli s 30:29. Gostiteljem je za zadnji napad ostalo le trinajst sekund, kljub temu pa jim je uspelo doseči zadetek, izenačiti na 30:30 in osvojiti pomembno točko. Kot zadnji se je med strelce vpisal krožni napadalec Uroš Bundalo prav v zadnji sekundi derbija, ki je bil pogosto na robu vrelišča, vendar se je na srečo končal brez incidentov.

Ostali izidi 2. kroga v 1. NLB Leasing ligi: Krka - Istrabenz plini Izola 24:23 (13:11, Papež 10, Orlič 5; Božič 6, Smolnik 5), Trimo Trebnje - SVIŠ Pekarna Grosuplje 34:29 (16:14, Skube 7, Radelj 6; Stopar 6, Kalabič 5), Krško - Ribnica Riko hiše 33:33 (17:18, Jazbec 6, Blagotinšek in Svetelšek po 5; Jamnik 9, Bašić in Kapular po 5), Sevnica - Jeruzalem Ormož 24:23 (10:13, Sirk 9, Djurdjevič 4; Gregorc in Mesarič po 6), Gorenje Velenje - Maribor Branik 36:31 (18:19, Melić 11, Cehte 8; Vugrinec 10, Razgor 5), vrstni red: Gorenje 4, Ribnica Riko hiše in Celje Pivovarna Laško po 3, Maribor Branik, Istrabenz plini Izola, Trimo, Sevnica in Krka po 2, Krško (tekma manj) in Cimos (-1) po 1, Jeruzalem Ormož in SVIŠ Pekarna Grosuplje po 0.