Srečanje, ki je imelo zaradi edinstvenega prizorišča antični pridih, se je zaradi težav z ledeno ploskvijo pričelo z eno in pol urno zamudo, kar pa nekaj več kot sedem tisoč gledalcev ni pretirano zmotilo. Zasluge za to gre pripisati tudi organizatorjem, ki so se za povzročitev manjših nevšečnosti oddolžili s kar šest tisoč brezplačnimi pivi ter brezplačnim ogledom naslednjega obračuna proti Telemach Olimpiji v hrvaški prestolnici.

Na sicer zahtevni, neravni ledeni podlagi so ljubljanski gladiatorji zasluženo slavili, saj so po prvih 40 minutah vodili že s 3:0. Plošček za hrbet Roberta Kristana so poslali Michael Ratchuk (14.), Scott Freeman (32.) in Jaka Ankerst (39.), medvedi pa so uspeli svoje navijače na noge dvigniti šele v zadnji tretjini. Zaostanek sta znižala Tom Zanoški (43.) in Adam Naglič (48.), pred morebitnim podaljškom ali celo porazom pa je zmaje rešil sinoči odlični in izjemno zanesljivi vratar Jerry Kuhn.