Rudić nič več selektor

Sloviti vaterpolski trener Ratko Rudić se je po osmih letih poslovil z mesta selektorja hrvaške reprezentance, v prihodnosti pa bo športni direktor hrvaške izbrane vrste, ki je na letošnjih olimpijskih igrah v Londonu osvojila zlato kolajno. "Na trenerski klopi sem že dolgih trideset let. Čas je, da priložnost dobijo mladi trenerji. Še vedno imam dovolj energije, kar želim dokazati v novi vlogi," je med drugim dejal Rudić. Hrvaška vaterpolska zveza še ni razkrila njegovega naslednika, hrvaški mediji pa so zapisali, da imajo največ možnosti Ivan Asić, Elvis Fatović, Vjekoslav Kobešćak in Ivica Tucak.

Slovo Sida Watkinsa

V 85. letu starosti je umrl Sid Watkins, ki je bil dolga leta eden glavnih mož pri varnostnem oziroma zdravniškem oddelku karavane formule 1. Med letoma 1978 in 2004 je opravljal vlogo zdravniškega vodje pri tem elitnem avtomobilističnem tekmovanju. V teh letih so Watkinsu, zdravniku ob progi, mnogi priznali, da je rešil življenja veliko dirkačem po hudih nesrečah. "Verjetno lahko povsem brez lažne skromnosti rečemo, da je Sid Watkins naredil več za varnost v formuli 1 kot kdor koli drug," meni predsednik McLarna Ron Dennis.

Uspešne slovenske plezalke

Prvi dan svetovnega prvenstva v športnem plezanju v Parizu je slovenska članska reprezentanca nanizala nekaj dobrih nastopov. Maja Vidmar v težavnosti in Klemen Bečan v balvanih sta se s 13. mestoma v kvalifikacijah uvrstila v današnji polfinale. Čeprav nista napredovala, sta se izkazala tudi Jernej Kruder in Tina Šušteršič.

Italijani slavili v Novi Gorici

Odbojkarji Tonazza Padova, italijanskega drugoligaša, so zmagovalci mednarodnega turnirja Go Volley v Novi Gorici. Italijani so v finalu premagali Salonit Anhovo s 3:0 (21, 21, 18.). Primorci se Italijanom niso mogli resneje upirati, poznalo se jim je, da so igrali brez Danijela Koncilje in Janija Kovačiča, ki sta z reprezentanco v Mariboru. Tretje mesto so osvojili igralci črnogorske Budvanske rivijere, ki so v malem finalu ugnali gostitelje turnirja, ekipo Go Volley. sta