Po poročanju nekaterih medijev, ki so dobili neuradne informacije, naj bi poškodbam podlegel pilot balona, a nam je tiskovni predstavnik policije Vinko Stojnšek sporočil, da omenjene informacije ne držijo.

Kot je danes pojasnil predstojnik oddelka za plastično in rekonstruktivno kirurgijo UKC Maribor Erik Vrabič, je njihov pacient, ki je utrpel globoke, 60-odstotne opekline, umrl v soboto popoldne. Njegovo stanje se je kljub vsem ukrepom zdravnikov začelo slabšati že v začetku preteklega tedna. Prvič je bil sicer operiran že prvi ponedeljek po poškodbi, nato pa je bil oskrbovan dnevno, v posameznih dnevih tudi večkrat na dan.

"Šestdesetodstotna globoka opeklina je izjemno kritična in se v veliko primerih konča s smrtjo. Ne gre le za opeklino, ampak tako hude opekline prinesejo s seboj številne spremembe v organizmu. Prihaja do številnih zapletov in odpovedovanja organov, kar pa je za današnjo medicino nerešljiv problem," je pojasnil Vrabič.

Vrabič je še dodal, da informacij o tem, ali je bil umrli pilot balona, ne daje in zaključil, da je stanje drugega pacienta, ki je bil po nesreči prepeljan v UKC Maribor stabilno ter da ni v življenjski nevarnosti.

Na kraju najhujše balonarske nesreče so sicer umrli štirje ljudje, več pa jih je bilo hudo poškodovanih. Posledicam balonarske nesreče je pozneje v UKC Ljubljana podlegla še ena udeleženka.

Najhujša balonarska nesreča v Sloveniji se je zgodila nekaj pred 8. uro zjutraj v bližini Iga med pristajanjem balona. Do nesreče naj bi prišlo zaradi striženja vetra pri tleh, zaradi česar so nastale težave pri upravljanju balona.

Na balonu je bilo 32 ljudi, več jih je bilo hudo poškodovanih in so jih prepeljali v različne slovenske bolnišnice, veliko večino v ljubljanski univerzitetni klinični center.