Slovenske barve bo na posamičnem turnirju zastopal še Grega Žemlja, ki se bo v sredo za napredovanje v drugi krog meril z Brazilcem Ricardom Mellom. Danes ponoči bo izmed slovenskih predstavnikov na zadnjem turnirju za veliki slam sezone nastopil le Kavčič, ki bo v zadnjem dvoboju prvega kroga dvojic na 14. igrišču z Estoncem Jurgenom Zoppom igral proti Britancema Colinom Flemingom in Rossom Hutchinsom, ki sta 14. nosilca.

Kvitova, lanska wimbledonska zmagovalka, je na osrednje igrišče Flushing Meadowsa stopila po zmagah na turnirjih v New Havenu in Montrealu. Ker je Hercogova šele na 65. mestu svetovne lestvice, je bila peta igralka sveta zato v še večji vlogi favoritinje, vendar se je Mariborčanka dobro držala in bila blizu osvojitvi uvodnega niza. Tekmici sta dobili igri na servis nasprotnic v peti in šesti igri, ko je Hercogova z brejkom izenačila na 3:3. Tudi v nadaljevanju se tehtnica ni nagnila na nobeno stran in o nizu je odločala podaljšana igra, v kateri je Kvitova vodila že s 6:4, po uri in štirih minutah pa je izkoristila svojo tretjo zaključno žogico za zmago v nizu. Čeprav je imela Hercogova v drugem nizu tri priložnosti za odvzem servisa, pa je ostala praznih rok. Sama je izgubila začetni udarec v četrti in šesti igri ter je gladko klonila po pol ure drugega niza. Kvitova je zadnjo odločilno točko zabila z asom, svojim drugim na tekmi.

Kavčič izgubil po štirih urah igre

Veliko daljši je bil dvoboj na 15. igrišču, kjer se je Kavčič boril tri ure in 53 minut. Cipolla, 88. na svetovni lestvici, je povedel v uvodnem nizu, ko je dobil deveto igro na Kavčičev servis ter nato še odločilno igro po svojem začetnem udarcu. Še bolj negotov je bil drugi niz, čeprav je v njem Italijan že vodil s 4:2, vendar je Kavčiču uspelo priti do podaljšanje igre. V njej je že vodil s 4:1, Cipolla je izenačil (4:4), Kavčič je znova povedel, vendar je Italijan nato dobil še dve točki zapored po svojem začetnem udarcu ter z brejkom zaključil niz. Kavčiča izgubljen odločilni servis ni ustavil in je izjemno začel v tretjem nizu, saj je povedel kar s 5:1. Tokrat pa se Italijan ni predal in je imel celo priložnost, da zniža na 4:5. Kavčič pa je zdržal pritisk v deveti igri in znižal izid v nizih na 1:2. V četrtem nizu pa je bilo veliko odvzemov servisov, zato je bila odločilna osma igra, ki jo je Cipolla dobil po svojem začetnem udarcu, nato pa je dobil še tretjo zaporedno in odločilno igro na servis Kavčiča.

Šarapova ni noseča

Prvi nosilec Švicar Roger Federer je  v prvem krogu ugnal Američana Donalda Younga, tretji nosilec Britanec Andy Murray pa Rusa Alekseja Bogomolova. Prva nosilka Belorusinja Viktorija Azarenka je Rusinji Aleksandri Panovi oddala le eno igro.

Gladko je zmagala tudi tretja nosilka Rusinja Marija Šarapova, ki je ugnala Madžarko Melindo Czink, sedma Avstralka Samantha Stosur pa je Hrvatici Petri Martić v vsakem nizu oddala le po eno igro.

O dvoboju Azarenke z Rusinjo Panovo ni veliko povedati, saj je dvoboj trajal le 50 minut in se končal s 6:0 in 6:1. Tudi Šarapov se z Madžarko Melindo Czink ni nagarala in je po 67 minutah zmagala s 6:2 in 6:2, čeprav je igrala šele prvi dvoboj po olimpijskem finalnem porazu v Londonu. Zaradi trebušnega virusa je morala Šarapova izpustiti pripravljalna turnirja v Montrealu in Cincinnatiju. "Bila sem pri zdravnikih na seriji testiranj, tudi na ultrazvoku. Bolečine so bile res hude. Zdravniki pa so mi dejali, da sem dobro in da nisem noseča. Nato sem v šali dejala: 'Dobro, mi lahko sedaj vrnete denar?'" je pojasnila Šarapova, zaročenka slovenskega košarkarja Saše Vujačiča.

Za Federerja glavni favorit Đoković

Federer igra na svojem že 52. zaporednem turnirju za grand slam, v prvem krogu pa je igral z domačinom Donaldom Youngom, 81. igralcem sveta, ki je šele prejšnji teden prekinil niz 17 zaporednih zmag. Po dvoboju s Federerjem, ki ima 17 osvojenih velikih slamov, je ostal pri vsega treh zmagah v tem letu, ko je doživel 22 porazov. "Novak Đoković je zame prvi favorit za končno zmago. Ne le, da brani naslov, verjetno je med vsemi nami tisti, ki ima največ zmag na trdih podlagah, na katerih se počuti kot riba v vodi. Poleg tega me je na tem turnirju v zadnjih letih že nekajkrat premagal. Sam se tako nimam za glavnega favorita, čeprav sem Đokovića premagal na zadnjih turnirjih," je dejal Federer, ki ga sedaj čaka nemški veteran Björn Phau.

Čeprav Federer vodi v medsebojnih dvobojih z Đokovićem s 16:12 in je zmagal v polfinalu Wimbledona in prejšnji teden v finalu Cincinnatija, pa ga je Đokovič na US Opnu izločil v polfinalnih leta 2010 in 2011. Letos do takega razpleta ne more priti, saj se lahko srečata šele v finalu. Federerja in Britanca Andy Murrayja, olimpijskega zmagovalca, je namreč žreb postavil v isto polovico, v drugi pa naj bi imel zato Đoković lažjo pot do finala.

Branilka naslova prehitela naliv

Đokovića zvečer dvoboj prvega kroga z Italijanom Paolom Lorenzijem še čaka, zato pa je svoj zadnji teniški turnir v karieri uspešno začela Belgijka Kim Clijsters. Čeprav je stara šele 29 let, pa se je odločila za konec športne poti, da bo lahko več časa s svojo družino. Belgijka, ki je US Open dobila v letih 2005, 2009 in 2010, je izločila ameriško najstnico Victorio Duval s 6:3 in 6:1. "Vedno doslej sem se počutila dobro, ko sem stopila na igrišča v New Yorku, in tudi letos je tako. Pred turnirjem sem imela nekaj dobrih treningov, zato sem še bolj pozitivno naravnana," je dobre igre tudi v nadaljevanju napovedala pojasnila Clijstersova.

Zaradi naliva so morali organizatorji za debele tri ure prekiniti turnir. Naliv pa je prehitela Stosurjeva, branilka naslova, in se v drugi krog uvrstila po vsega 51 minutah. Avstralka je servirala kar deset asov ter je izkoristila pet izmed osmih brejk priložnosti. Hrvatica Martićeva ji ni bila niti najmanj kos, saj ji je odvzela le dve igri, naredila pa je kar 25 neizsiljenih napak. "Zelo sem vesela, ker sem lahko znova zaigrala na turnirju, kjer sem uprizorila nekatere najboljše predstave v karieri. Počutila sem se pripravljeno in močno. Za mano je odličen začetek. Zelo sem zadovoljna s svojo igro, nimam pripomb," je dejala Stosurjeva, ki je proti Hrvatici dobila prvih 19 točk. Stosurjeva je sicer sedma nosilka US Opna.