Študentje si lahko subvencijo uredijo na točkah SŠP po vsej Sloveniji, ni torej nujno, da je to v kraju, kjer se izobražujejo. Vse vpisne točke lahko najdejo na spletni strani Študentske prehrane. Pomembno je tudi, da pred vpisom opravijo spletno predprijavo, brez katere vpis v SŠP ni možen. S spletno predprijavo je postopek veliko krajši, saj morajo študentje na točko SŠP prinesti le številko predprijave, osebni dokument, dokazilo o statusu študenta in mobilni telefon, kar bistveno skrajša postopek vpisa.

Tisti, ki z urejanjem subvencije čakajo do konca, v prvih dveh tednih naletijo na najdaljše vrste. V Študentski organizaciji Univerze v Ljubljani (ŠOU) so povedali, da se je lani v prvih tednih oktobra na točkah SŠP na Kersnikovi ulici zvrstilo tudi po 650 študentov na dan. Skupno pa je leta 2011 subvencijo na območju, ki ga pokriva ŠOU v Ljubljani, koristilo skoraj 58.000 študentov, je povedala Mojca Škrjanec, vodja študentske prehrane pri ŠOU v Ljubljani.

Bone, ki so bili v Sloveniji uvedeni leta 1992, je leta 2010 zamenjal elektronski sistem. S tem je onemogočena zloraba uporabe subvencionirane prehrane, saj je evidenca porabljenih subvencij vodena na mobilnem telefonu ali posebni kartici SŠP. Če ima študent subvencijo urejeno na mobilnem telefonu, mora ob vsaki uporabi poleg osebnega dokumenta priložiti še telefon, v nasprotnem primeru pa lahko uporabi tudi kartico.

Študentom v mesecu pripada toliko subvencij, kolikor je delovnih dni. Na dan lahko koristijo do dve subvenciji, ki morata biti med seboj v razmiku štirih ur. Po sprejetju zakona o uravnoteženju financ pa je subvencionirana študentska prehrana dobila še novo omejitev - koriščenje je možno le med 8. in 20. uro, med 15. julijem in 15. avgustom pa subvencija ni omogočena.