Polanc se je tekmecev znebil na drugem vzponu in je na koncu sam prečkal ciljno črto. Pibernik pa je do drugega mesta na cilju, ki je bil na 1350 metrih nadmorske višine, prišel po tem, ko je bil močnejši v sprintu od Kozubeka.

Božič deseti v Hamburgu

Slovenski kolesar Borut Božič (Astana) je na enodnevni dirki Vattenfall Cyclassics 2012 v Hamburgu osvojil deseto mesto. Na 246 kilometrov dolgi preizkušnji je največjo zmago kariere v ciljnem sprintu slavil Francoz Arnaud Demare (FDJ), ki je ugnal Nemca Andreja Greipla (Lotto) in Italijana Giacoma Nizzola (Radioschack).

Na dirki je imel vidno vlogo tudi Gregor Gazvoda (AG2R), ki je skupaj z Andreasom Dietzikerjem in Jessejem Sergentom pobegnil v zgodnji fazi dirke, a ubežni trojici ni uspelo pridobiti več kot dve minuti prednosti.

Ob Gazvodi, ki je končal na začelju na 131. mestu, in Božiču sta nastopila še dva Slovenca. Grega Bole (Lampre) je bil 15., Kristijan Koren (Liquigas) pa 110.