Španski dirkač Ferrarija je namreč trenutno v izjemnem nizu, saj je na zadnjih 22 dirkah vselej pripeljal do cilja in ob tem osvojil vsaj točko. Njegova serija dobrih uvrstitev se je začela na lanski VN Evrope v Valencii, kjer je osvojil drugo mesto, od takrat pa je na svoj dirkaški račun vedno vpisal nekaj novih točk.

Schumacher je med letoma 2001 in 2003 osvojil točke na 24 zaporednih dirkah, kar pomeni, da Alonso za izenačenje tega rekorda potrebuje uvrstitev na naslednjih dveh dirkah, za postavitev novega pa na naslednjih treh.

Priložnost, da se Schumacherju povsem približa, bo imel Španec že konec tega tedna, ko je na sporedu VN Madžarske na Hungaroringu, Nemčev rekord pa lahko Alonso izenači na začetku septembra v belgijskem Spa-Francorchampsu. Če bo na omenjenih dveh dirkah uspešen, bo lahko nov rekord postavil 9. septembra pred Ferrarijevimi navijači v Monzi.