Kot pravijo na GPU, "ni v povezavi s postopki policije ali našimi pojasnili v povezavi s posnetkom prehitre vožnje, ki jo je objavil eden od spletnih portalov, nobenih novosti". Ob tem so ponovili, da posnetek z amaterske kamere namreč ne zadošča, da bi na podlagi tega voznika kaznovali za samo hitrost vožnje.

Policija sicer spremlja ravnanje voznikov v cestnem prometu, kot tudi posnetke, ki jih objavljajo mediji. "V primerih, ko so izpolnjeni zakonski pogoji za pričetek postopka o prekršku in obstajajo verodostojni dokazi zanj, se postopek izpelje in zaključi v skladu z zakonom o prekrških," so pojasnili na GPU.

Dodali so, da policija na podlagi 50. člena zakona o prekrških v povezavi z izpostavljenim primerom zbira obvestila in ugotavlja pogoje za začetek postopka o morebitnih drugih prekrških, ki bi jih lahko zagrešil voznik vozila na objavljenem posnetku. V primeru, da bo ugotovljeno, da so podani pogoji za začetek postopka, bodo zbrali dodatna obvestila in dokaze o prekršku.

Kot so še pojasnili na GPU, je to, ali bodo kaznovali tudi avtorja posnetka, odvisno od tega, če bo policija dobila informacijo o tem, kdo je avtor posnetka. "V tej fazi je še prehitro govoriti, odvisno je, kaj bo policija prejela od portala požareport.si. Ko bodo gradivo in informacije dostopne, se bo policija odločila o nadaljnjih postopkih," pravijo na policiji.

Vprašanja o tem, ali policija v primeru amaterskih posnetkov domnevno prehitre vožnje lahko ukrepa, so sprožila poročanja portala požareport.si. Slednji je namreč minuli konec tedna objavil videoposnetek, ki naj bi prikazoval prehitro vožnjo ljubljanskega župana in predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića na avtocesti med Koprom in Ljubljano.

Janković naj bi vozil tudi do 200 kilometrov na uro, v okoli mesec dni starem videoposnetku pa je večkrat prikazan števec hitrosti na avtomobilu, ki naj bi vozilo za Jankovićem. Iz posnetka sicer ni jasno razvidno, da bi za volanom res sedel Janković.