Diplomirana ekonomistka in mati dveh otrok se je zdaj ob bok postavila trenutnemu predsedniku dr. Danilu Türku, evropskemu poslancu iz SDS dr. Milanu Zveru, nekdanjemu predsedniku vlade in SD-ja Borutu Pahorju ter neodvisnemu kandidatu Marku Kožarju.

Na decembrskih državnozborskih volitvah je Malešičeva za kandidatko poslanke kandidirala na listi Slovenske ljudske stranke (SLS). Zdaj nastopa neodvisno. Zaradi njenega gospodarskega ozadja, bi se tudi njena vloga bodoče predsednice naslanjala na čim večje spodbujanje gospodarstva. Sama pravi, da ne želi prekoračiti funkcije predsednika, kot so ji to očitali drugi, ampak da bi z novo vlogo poskušala okrepili slovensko gospodarsko okolje. "Predsednik države bi moral spodbuditi svoje kontakte z voditelji držav po svetu in pomagati predsedniku vlade pridobiti čim več tujih investitorjev. Časi niso primerni, da bi predsednik opravljal samo protokolarno funkcijo. Predsednica mora spodbujati podjetniško kulturo, izpostavljati uspešne modele in odpirati vrata našemu gospodarstvu v tujini," je še povedala.

Malešičeva si najbolj prizadeva za vzpostavitev države, kjer bodo ljudje imeli glavno besedo. "Želim ljudem vliti upanje v socialno-varno in pravično državo, saj so ga ljudje v zadnjih 20 letih izgubili," je dodala. Zato je ustvarila program Iz ljudi za ljudi, s pomočjo katerega bodo imeli ljudje možnost predstavljati svoja mnenja in predloge o rešitvah krize. S tem bo – po njenih besedah – imela realno sliko dogajanja v Sloveniji.

Nova kandidatka se bo tudi potegovala, za spremembo zakona o predsedniku države. Predvsem se je osredotočila na člene, ki finančno varujejo zakonskega partnerja predsednika. Sama pravi, da ne vidi nobenega razloga, da bi financiranje upravičeno, zato se bo potegovala za črtanje tega člena. Prav tako želi ukiniti privilegije, letalski prevozi, službeni avtomobili, varovanje, ki jih predsednik države še lahko uživa po prekinitvi njegove funkcije.

Trenutno je zaposlena kot predsednica Združenja za razvoj podjetništva in investicij v Sloveniji (Zpis). Združenje je ustanovila, ker po njenem Javna agencija za podjetništvo in tuje investicije (Japti) in Gospodarska zbornica Slovenije ne delujejo tako kot bi morale. "Namesto da bi spodbujale podjetništvo in vlaganje tujih partnerjev v Slovenijo, so postale sinonim za državno neučinkovitost in netransparentnost poslovanja," je povedala. Dodala je tudi, da je cilj združenja predvsem nuditi celoto podporo podjetništvu in osredotočenost na tuje trge, na katerih bi lahko dobili potencialne investitorje.

V preteklosti je bila Malešičeva širši javnosti manj poznana. Naj spomnimo, da je bila nekdanja pomočnica direktorja Japtija Igorja Plestenjaka. Po njenem mnenju agencija ni delovala dovolj transparentno in je imela veliko nepravilnosti. Hkrati je tudi predlagala Plestenjakov odstop. Zato je bila – po njenih besedah – trn v peti ljudem, ki so v agenciji upravljali z davkoplačevalskim denarjem in je bila za to na "nizkoten način" odpuščena.

Predsednik državnega zbora dr. Gregor Virant je sicer danes določil 11. november kot datum predsedniških volitev. Ker Malešičeva ni pripadnica nobene politične stranke si bo za predsedniško tekmo morala pridobiti glasove ljudi, v katere pa je prepričana, da se bodo pozitivno odzvali. Za vložitev predsedniške kandidature je potrebnih 5000 podpisov volivcev.