Jutri od 11. ure dalje bo v parku Tabor Nostalgična sobota v parku Tabor. Umetnica ličenja Čarideja bo dame med brskanjem po stojnicah naličila v vintage slogu, fotografinja Patricija Stepanovič bo obiskovalce ujela v analogni objektiv, odvil pa se bo tudi pravi Dvoboj na ulici, bojevanje s hladnim orožjem srednjega in novega veka.
Rogatec V nedeljo ob 16. uri se bo v Muzeju na prostem Rogatec začel Etnofest 2012. Prikazali bodo mlačev žita s cepci, na gepelj s kravjo vprego in na ročni mlatilnici, delovna opravila na kmetiji in pranje perila na štepihu.
Polšnik Jutri ob 15. uri se bo na Povšetovi kmetiji začel 12. Kmečki dan na Polšniku. Prikazali bodo postopek pridelave in obdelave lanu s posebnimi (tradicionalnimi) orodji in predstavili potek živinskega sejma na Polšniku nekoč.
Novo mesto V ponedeljek ob 9. uri se bo v atriju kluba LokalPatriot začel Fotopub 2012, festival dokumentarne fotografije, ki bo tokrat posvečen Evropi in spremembam, ki se dogajajo v njej. Festival bo potekal do nedelje.
Bled Danes ob 10. uri se bodo na Bledu začeli Blejski dnevi, v okviru katerih domačini izdelke domače in umetnostne obrti. Jutri bo sledila glavna prireditev dnevov, Blejska noč, ko posadke v čolnih na gladino jezera položijo okoli 15.000 lučk v jajčnih lupinah in te razsvetlijo jezero in njegovo okolico.
Postojna Danes ob 18. uri se bo s predstavo Don Qujiote Gradskega kazališta mladih vitez začel 2. mednarodni festival amaterske kulture (FAK) Postojna. Festival bo potekal do nedelje.
Bovec Danes ob 20.30 se bo z gledališko predstavo Dušana Jelinčiča z naslovom Kobarid '38 - kronika atentata v Kulturnem domu Bovec začel Festival Kluže, ki bo trajal do nedelje.
Bovec Jutri ob 18. uri se bodo v Bovcu začele Kmečke igre Čezsoča 2012. Prikazali bodo etnološke značilnosti in kulinarične specialitete Bovške ter kmečke igre drowa n'žbalc in čezsošk' prtuon.
Tolmin V torek se bo na Sotočju začel 13. Kreativni tabor Sajeta, v okviru katerega se bodo do prihodnje nedelje odvijale kiparske, foto-, glasbene in druge delavnice, večeri pa bodo namenjeni koncertom folk, etno, jazz in eksperiment glasbe.
Koper Jutri od 10. ure dalje bo v Ankaranu, na Sveti Katarini, potekala mednarodna športno-kulturna prireditev Pesek v laseh 2012. Udeleženci bodo lahko tekmovali v odbojki in tenisu na mivki, ustvarjali v različnih delavnicah, spremljali kulturni program ali sodelovali v fotonatečaju.