"Tamkajšnji krajani, tudi člani naše organizacije, o pripravljanju okoljevarstvenega dovoljenja niso bili obveščeni. Kot že priznani stranski udeleženci v postopku pa bi morali biti vključeni pri njegovi obravnavi," so povedali v Alpe Adria Green in dodali, da bioplinarna prav tako nima zalogovnika za zimski čas, v katerem bi lahko skladiščili pregnito blato, ki ga takrat ni mogoče raztrositi.

" Okoljevarstveno dovoljenje je bilo izdano ne glede na to, da upravljalec tudi nima osnovnih pogojev za skladiščenje substrata in drugih goriv, saj te skladišči na nepokritem prostoru. Pri gnitju gorivo povzroča neznosen smrad, pri tem pa se sproščajo tudi strupeni plini, ki vplivajo na zdravje ljudi, kar so dokazali v zdravstvenem domu v Medvodah," so še dodali okoljevarstveniki in poudarili, da upravljalec bioplinarne nima niti veljavnega gradbenega dovoljenja, po odločbah inšpektorata pa mora nelegalno zgrajene objekte odstraniti.

Bioplinarna Petač sicer od odprtja leta 2010 povzroča precej razburjenja, sploh zaradi smradu v Pirničah. Ta skrbi tudi zdravnike, ki so pri otrocih zaznali močan porast resnejših obolenj dihal, ki bi lahko bila povezana z bioplinarno. Gradbena inšpekcija je tudi ugotovila, da je stavba zgrajena v nasprotju z izdanim dovoljenjem in odredila rušenje, lastnika bioplinarne Miho Petača pa so zaradi neupoštevanja izdanih odločb tudi že oglobili.