"Država naj se najprej loti tistih, ki ne plačujejo prispevkov", spet berem naslov v Delu 7. junija 2012. Naslov po 20 letih demokracije!?

Nezaslišano, da je to sploh še problem, čeravno hvalevredno celo apel iz gospodarstva!

"Neplačevanje prispevkov je prva stvar, ki bi ji država morala narediti konec," je mnenje Aleksandra Petrovčiča z računskega sodišča, berem. Zdaj se pa že menda točno ve, da je to kraja zaposlenim, kratenje lastninskih pravic delojemalcem, kot je jeseni lani ugotovilo celo ustavno sodišče.

Lahek primer za tožilstvo, je v zadnji, tretji Tarči že jeseni lani na temo neplačevanja prispevkov izjavil profesor prava dr. Rajko Pirnat. Kaj pa se je zgodilo? Nič! Politika je torej še naprej v osnovi krivična, podpira nepoštene in brez sramu prizadene poštene! Kdo potem lahko še verjame v pošteno in varno državo? Saj to je kaznivo dejanje, lahko sodi vsak pošten človek, le pravna država, tožilstvo in politiki še vedno ne? Kaj pa javna stroka, je spet preračunljivo in vzvišeno tiho?

"Vse v službi ljudstva", seveda na račun "ljudstva", davkoplačevalcev?

Vse to omogoča volilni zakon, ki ignorira voljo volilca in je protiustaven, saj omogoča izvolitev nedotakljivih politikov, ki pa očitno ne vedo, kaj je in kaj ni prav?

Vse v simbiozi za vrhunsko vzvišeno javno stroko!

Ironija in vrhunska ignoranca elementarnega poštenja! Ali politikov in javne stroke ni sram? Kje so predvolilne obljube o pravičnejši družbi in ukrepih za zaščito temeljnih pravic zaposlenih vseh strank, zlasti koalicije, tudi premierja Janeza Janše?

"Država naj se najprej loti tistih, ki ne plačujejo prispevkov", je razumljiva in edino sprejemljiva prva prioriteta vsake aktualne oblasti pri sanaciji države. Nato sledi varčevanje za napredek.

Plačevanje davkov in prispevkov je pa ja zlato pravilo demokracije in eden temeljev socialne države, pravijo Skandinavci.

Ali je vse le parodija politike o pravičnejši družbi, večna pravljica, tudi vlade Janeza Janše?

Franc Mihič, univ. dipl. inž., Ribnica