Na turnirju bodo lahko nastopili samo štirje klubi, le zmagovalec pa se bo uvrstil v evropsko ligo prvakov oziroma med 24 najboljših klubov v Evropi. Poleg Cimosa, ki je v letošnji slovenski ligi osvojil tretje mesto in naj bi igral v novoustanovljeni evropski ligi, so še štirje kandidati za mesta na kvalifikacijskem turnirju za sezono 2012/13.

Štiri srečneže od petih za nastop na turnirju povabljencev bo evropska zveza izbrala pred začetkom kongresa v Monte Carlu, ki bo 21. junija. O organizatorju kvalifikacijskega turnirja "wild card", ki so ga v minuli sezoni gostile poljske Kielce, bo EHF odločala naknadno.

Koprska zasedba je v minuli sezoni v državnem prvenstvu zasedla tretje mesto in si priigrala nastop v novonastali evropski ligi. Slovenijo bosta v ligi prvakov zastopala Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško.