Z uspešno izpeljano akcijo so se policisti tudi pohvalili, a po mesecu dni je domnevno dobro opravljeno delo v tem primeru vendarle postavljeno v precej drugačno luč. Iz neuradnih, a zanesljivih virov smo namreč izvedeli, da je v vlogi tajnega policijskega sodelavca organom pregona pri razkritju domnevne skupine goljufov pomagal - domnevni goljuf. Po naših podatkih je "umazano" delo v tem primeru opravil Celjan Boris Karlovšek, ki bi moral ravno včeraj sesti na zatožno klop celjskega okrožnega sodišča zaradi obtožbe o goljufiji.

Pravnik, ki se zapleta v goljufije

Zaradi suma, da so hoteli oškodovati Gorenje, so policisti sredi maja odvzeli prostost štirim posameznikom, v zvezi s tem pa so na območju celjske in mariborske policijske uprave takrat opravili tudi 17 hišnih preiskav. Domnevnim goljufom so bili policisti na sledi že nekaj časa, pri preiskavi pa so se povezali tudi z Gorenjem in jim menda nato pred enim od skladišč nastavili past. O podrobnostih glede domnevnega poskusa oškodovanja na policiji takrat niso želeli govoriti, po neuradnih podatkih pa naj bi želela štiriperesna deteljica Gorenje oškodovati tako, da bi prek določenega podjetja pri njih naročila veliko količino gospodinjskih aparatov, ki jih nato ne bi nikoli plačali.

Kot rečeno, je po naših podatkih ključno vlogo pri razkritju domnevnih goljufov kot tajni policijski sodelavec odigral Boris Karlovšek, drugače pravnik, ki je svoje odlično pravno znanje večkrat izkoriščal na drugi strani zakona in se tako zapletel v različne goljufije, ki naj bi mu prinesle zaslužek. V javnosti je najbolj odmevala domnevna goljufija lizinških družb, zaradi katere je bil kazensko ovaden že avgusta 2005. S pomočjo starih znancev policije, Bojana Vodopivca in Roberta Prevca, naj bi poskušal spraviti v zmoto štiri lizinške hiše iz Ljubljane in Maribora. Kriminalisti so jim takrat v ovadbi očitali, da so ponaredili več poslovnih listin, s katerimi so lizinške hiše poskušali ogoljufati za okoli 60 milijonov takratnih tolarjev. Dodajmo, da sta imela Prevc in Vodopivec že pred tem veliko opraviti s policijo. Vodopivec naj bi preprodajal kokain, Prevec pa se je moral zagovarjati na ljubljanskem okrožnem sodišču zaradi očitka, da je bil vpleten v izjemno odmevno goljufijo na škodo banke Volksbank, vendar so ga na koncu oprostili.

Zraven tudi pri "pokopališču" podjetij

Poleg tega je bil Karlovšek kot pravnik na Celjskem zelo znan tudi po tem, da so ljudje pri njem pravno pomoč iskali takrat, ko so ustanavljali svoja podjetja. Da je znal tovrstno pravniško znanje dobro unovčiti, kaže dejstvo, da se je Karlovškovo ime večkrat pojavilo tudi v zgodbi o Kosovelovi ulici v Celju, ki je znana kot nekakšno "pokopališče" podjetij, osumljenih davčne utaje. Karlovšek je namreč v več primerih nastopal kot zakoniti zastopnik podjetij, dokler niso bila izbrisana iz sodnega registra.

Najnovejša zgodba s Karlovškovim pečatom bi se morala včeraj odviti na okrožnem sodišču v Celju, kjer bi moral sesti na zatožno klop, ker mu tožilstvo očita tudi kaznivo dejanje goljufije na škodo znanega podjetja MIK Celje. Včeraj bi moral biti na sodišču predobravnalni narok, vendar obtoženega Karlovška ni bilo. Prek svojega zagovornika je sodnici sporočil, da je moral nujno na narok na Dunaj, kjer naj bi imel gospodarski spor glede svoje družbe (po naših podatkih ima namreč podjetje tudi v sosednji Avstriji). Sodnica s takšnim opravičilom ni bila zadovoljna, zato ji bo moral v naslednjih dneh prinesti uradno vabilo na narok v Avstriji. Če tega ne bo storil, ga bodo prihodnjič prisilno privedli na sodišče.