Čudežno, nepredvidljivo, nerazložljivo, so besede, s katerimi je prvo tekmo finala košarkarskega el clasica opisal najbolj priljubljeni španski športni časnik Marca. Srečanje se je sicer večji del odvijalo po notah madridskih košarkarjev, ki so po prvih dvajsetih minutah vodili s 43:37, zadnjo četrtino pa so začeli z 12 točkami prednosti.

A Barcelona se je tudi s pomočjo odličnega Erazma Lorbka, tekmo je končal z 18 točkami, uspela vrniti v igro. Gostje so uspeli zadržati nalet Barcelone in so imeli še dobrih deset sekund pred koncem tekme ob vodstvu 80:78 zaključno žogo. A zmage jih je stala nespametna odločitev Sergia Llula, ki je vrgel na koš, zgrešil, žoga pa je nato prišla v roke Huertasa. Ta je nemudoma stekel v napad in v zadnji sekundi s približno osmih metrov vrgel na koš, zadel in tako Barceloni priboril zmago.

Pri Realu je bil s 16 točkami najboljši Tomić, medtem ko sta se pri Kataloncih poleg Lorbka izkazala Navarro (21 točk) in Mickeal, ki je v statistiko vpisal 17 točk.