O standardih in normativih v šolstvu, ki naj bi bili zaostreni že z naslednjim šolskim letom, pa je minister Turk dejal, da so "to fronto" odprli sindikati. "V sporazumu med nami in sindikati je zapisano, da se bomo o normativih in standardih pogajali v okviru socialnega sporazuma," je dejal in zatrdil, da se "nič ne bo zgodilo ne da bi se prej pogovarjali".

O očitkih glede privatizacije visokega šolstva je zatrdil, da ga zatirati ne namerava. Možnost izbire je namreč po njegovih besedah koristna. Za državo je zasebno šolstvo, kot je poudaril, cenejše.

Ministra za izobraževanje sicer čudi, da se toliko ljudi čuti prizadete ob okrožnici, ki jo je ministrstvo prejšnji teden poslalo vrtcem in šolam in s katero je pozvalo ravnatelje, naj ne slavijo Titovega režima oz. dneva mladosti.

"Če bi medije vodila želja po resnicoljubnosti, bi bili koristni"

O slovenskih medijih meni, da če bi jih vodila želja po resnicoljubnosti, bi imeli koristen medijski prostor.

O še eni komercialni televiziji, ki jo namerava ustanoviti državni Telekom, pa je dejal, da bo RTV Slovenija dobila še enega konkurenta. Ob tem pozdravlja vsako popestritev na medijskem trgu. Čeprav je Telekom v večinski lasti države, Turk pričakuje, da bo država čim prej prodala svoj delež.

Glede prodaje Večera, ki ga prodaja časopisna hiša Delo, pa je minister Turk povedal, da si želi, da bi slovenski mediji dobili "normalne" lastnike, ki delajo posel tudi drugje in ki imajo znanje.