V že pred tedni razporodani dvorani Lanxess Arena (na vsaki izmed štirih tekem se je zbralo po več kot 20.000 gledalcev, v soboto pa so že začeli prodajati tudi vstopnice za zaključni turnir leta 2013) je imel Kiel več težav v polfinalu, ko se je v nemškem dvoboju pomeril z ekipo Füchse Berlin. Zmagoviti zadetek za končnih 25:24 je minuto in pol pred koncem z igralcem manj postavil Čeh Filip Jicha, z enajstimi goli prvi strelec tekme. Enako učinkovit je bil na drugi polfinalni tekmi tudi Makedonec Kiril Lazarov, ki je bil najzaslužnejši za uspeh Atletica proti Koebenhavnu (25:23).

V zadnjih petih letih sta se Kiel in Atletico Madrid (prej Ciudad Real) v finalu pomerila kar trikrat, prvič pa so bili uspešnejši Nemci. Finale (zmagovalec dobi 350.000 evrov, poraženi finalist 250.000), na katerem je bil delegat Slovenec Leopold Kalin, je bil odločen sredi drugega polčasa, ko je Kiel (Andersson 7, Jicha 6, Omeyer 18 obramb) povedel z 18:13.