V Sloveniji imamo namreč na eni strani svet zaposlenih, ki so tako rekoč nedotakljivi, na drugi pa svet tistih, ki vstopajo na trg dela in so večinoma deležni različnih prekernih oblik zaposlitve, je povedal Vizjak.

Čeprav se je minister izognil konkretnejšim predlogom, kako zmanjšati obstoječi prepad med različnimi oblikami zaposlitve, saj ne želi prejudicirati pogovorov s socialnimi partnerji, je vendarle ocenil, da ne bi bilo treba bistveno liberalizirati razlogov za odpoved zaposlitve, zato pa bi kazalo uvesti večjo prožnost pri prehajanju med različnimi delovnimi mesti, v določenih panogah, kot na primer v gradbeništvu, pa omogočiti večjo fleksibilnost delovnega časa.

Poleg trga dela je Vizjak kot prednostni nalogi izpostavil tudi pokojninsko reformo in ukrepe za oživitev gospodarstva. Prvo naj bi sprejeli prihodnje leto in jo nato uveljavili v letu 2014. Pri tem je Vizjak poudaril, da "če želimo imeti stabilno, pregledno pokojninsko blagajno in seveda tudi nek dolgoročen trend, ki bo to zagotavljal, potem moramo očistiti to blagajno vseh izdatkov, ki niso povezani s plačanimi prispevki".