Kot je znano, so ga v začetku februarja predlani na domačem dvorišču v Oražnovi ulici do smrti ogrizli njegovi trije bulmastifi. Proti Bukovčevi je tožilstvo spisalo obtožni predlog zaradi kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Bila naj bi namreč glavna akterka pri sporni vrnitvi nevarnih psov lastniku, čeprav jih ta sploh ni obvladoval.

Odločilna odločba kmetijskega ministrstva

Znano je, da so štirje Baričevičevi psi marca 2006 na pločniku pred domačo hišo hudo pogrizli mimoidočega Tržičana Stanislava Megliča, še prej pa so večkrat napadli druge živali. Veterinarski inšpektor je izdal tri odločbe, da je treba tri preživele nevarne pse usmrtiti, a je Baričevič s pomočjo odvetniške pisarne Senica dosegel, da mu jih je kmetijsko ministrstvo junija 2009 kljub nasprotovanju veterinarske stroke vrnilo. Glavno vlogo pri tem naj bi odigrala Sonja Bukovec, družinska prijateljica Baričevičevih. Tožilstvo je kazensko ovadbo proti njej sprva sicer zavrglo, pozneje pa je prišlo do preobrata. Tožilci so namreč iz televizijske oddaje Pogledi Slovenije izvedeli nove podatke v zvezi z vračanjem psov. Kinologinja Alenka Černe je v oddaji povedala, da naj bi Sonja Bukovec od pravnice na kmetijskem ministrstvu Tanje Hofman zahtevala, da se pse vrne Baričeviču, sicer bo ob službo. Tožilci so nato sami opravili dodatna zaslišanja prič in vložili obtožni predlog zoper Bukovčevo.

Obtožni predlog so spisali tudi proti Alenki Černe in Rajku Rotnerju, ker sta enemu od bulmastifov v zavetišču izdala vzrejno dovolilnico za plemenjaka. Sojenje se še ni začelo. Pod drobnogledom preiskovalcev se je znašla tudi višja državna tožilka Dragica Kotnik, ki naj bi pri preiskavi tragedije presegla svoja pooblastila. Sumijo, da je medijem še v predkazenskem postopku posredovala dokument, ki naj bi bil obremenilen za odvetnika Mira Senico in naj bi nakazoval, da je bil v času tragedije poleg Baričeviča na kraju dogodka še nekdo.

Meglič po šestih letih še brez odškodnine

Kotnikova je tudi avtorica obtožnega predloga proti kriminalistu iz skupine za krvne in spolne delikte Dušanu Mikolčeviću ter policijskemu inšpektorju Alešu Conradiju zaradi domnevnega nevestnega dela v službi. Očita jima, da sta zavestno preprečila, da bi bile preiskane vse podrobnosti Baričevičeve smrti. Med drugim naj bi Mikolčević ogled kraja dejanja napačno omejil le na dvorišče in garažo, na stanovanje pa ne, čeprav je kazalo, da je Baričevič na dvorišče pribežal ravno od tam, in je pokojnikova sestra opozorila, da so na stikalih v stanovanju krvave sledi. Sojenje v tej zadevi bi se moralo začeti že marca, a je bilo preloženo na 23. maj. Medtem je že prišlo na dan, da prej omenjene krvave sledi ne pripadajo neki tretji osebi, pač pa policistu, ki je bil med prvimi na kraju tragedije.

Čeprav je od napada minilo že več kot šest let, Stanislav Meglič še ni dočakal odškodnine. Od dedičev po pokojnem Baričeviču zahteva 112.669 evrov na račun nepremoženjske škode, 40.000 evrov na račun premoženjske škode in 462 evrov mesečne rente. Sodišče je že odločilo, da je do odškodnine upravičen, kolikšna bo, pa še ne. Postopek v zvezi z nepremoženjsko škodo je končan, kolikšno odškodnino bo dobil, naj bi bilo znano v kratkem. V zvezi s premoženjsko škodo se bo sojenje nadaljevalo čez mesec dni.