Z dodatnim zbiranjem obvestil so namreč novogoriški kriminalisti v nadaljevanju v sodelovanju z idrijskimi policisti in inšpektorjem Prometnega inšpektorata Republike Slovenije v marca letos izvedli zaključno akcijo. Trem osebam, starim 22, 38 in 52 let, so odvzeli prostost. Med drugim je bil pridržan tudi tehnični preglednik na Tehničnih pregledih v Idriji.

Pridržane osebe po preiskavi izpustili na prostost

Navedene osebe so po opravljenih preiskovalnih dejanjih izpustili na prostost. Kriminalisti so med drugim ugotovili, da se je skupina osumljencev dejansko ukvarjala s kaznivimi dejanji s področja korupcije. Dve osebi, stari 21 in 31 let, sta bili namreč ovadeni zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja Dajanje daril za nezakonito posredovanje (264. člen KZ), dve že prej omenjeni osebi, stari 38 in 22 let, pa zaradi suma storitve več kaznivih dejanj, tudi Sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje (263. člen KZ).

Kriminalisti so tehničnega preglednika ovadili zaradi suma storitve več kaznivih dejanj, in sicer Zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic (člen 257. člen KZ) ter Ponareditev ali uničenje uradne listine, knjige, spisa ali arhivskega gradiva (259. člen KZ).

21-letnega moškega so ovadili tudi zaradi suma storitve kaznivega dejanja Ponarejanje listin po določilu 251. členu KZ, 31-letno osebo pa zaradi kaznivega dejanja Overitev lažne vsebine (253. člen KZ). V sklopu preiskave so obema navedenima osumljencema zasegli registrske tablice in prometno dovoljenje, za vozila pa so odredili izredni tehnični pregled.

Vsi, ki so na tak način opravili tehnični pregled, bodo morali postopek obnoviti

Vsi vozniki motornih vozil, ki so na takšen nezakonit način opravili tehnični pregled oziroma so pridobili zapisnik o tehničnem pregledu za motorna vozila v nasprotju s pravili za izvajanje tehničnih pregledov, bodo morali ves postopek registracije vozil obnoviti.

Kriminalisti so namreč ugotovili, da so bila tako registrirana motorna vozila večinoma starejša in tehnično niso bila povsem brezhibna, kar pa vpliva tudi na stopnjo varnosti omenjenih vozil v cestnem prometu. Po zdajšnjih ugotovitvah so posamezniki za tovrstne usluge plačevali od 80 do 90 evrov za posamezno motorno vozilo.

Kriminalistično preiskavo je usmerjalo pristojno Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.