WalMart je prišel na mehiški trg že leta 1991, do danes pa je postal največji zasebni delodajalec v državi z okrog 2000 trgovinami in drugimi lokali. New York Times je poročal, da je WalMart leta 2005 na veliko podkupoval mehiške države uradnike za širitev. Na to je opozarjal eden od direktorjev v Mehiki Sergio Cicero Zapata, vendar pa naj bi vodstvo WalMarta v Arkansasu zadevo skušalo pomesti pod preprogo.

Korupcija bi naj bila v Mehiki normalen način poslovanja. Plače javnih uslužbencev so nizke in kuverta pod mizo omogoča hitrejšo pridobitev dovoljenj. Po podatkih ameriškega Centra za gospodarske študije v zasebnem sektorju korupcija Mehiko na leto stane 114 milijard dolarjev oziroma 10 odstotkov celotnega letnega BDP. Še posebej naj bi se razpasla s prodorom tujih podjetij po uveljavitvi sporazuma o prosti trgovini severne Amerike (Nafta).

WalMart v Mehiki zaradi korupcije ni imel problemov, vendar pa jih lahko ima v ZDA, kjer bolj resno jemljejo svoj zakon o preprečevanju korupcije v tujini. Pravosodno ministrstvo ZDA za zdaj preiskave zaradi poročanja New York Timesa ni uvedlo. WalMart je sporočil, da v velikih globalnih podjetjih včasih pride do podobnih vprašanj, ne glede na to, da si sami močno prizadevajo proti temu.

Obtožbe jemljejo resno, čeprav so stare več kot šest let, in WalMart trdi, da je od takrat sprejel številne ukrepe proti korupciji. Vendar pa podjetje priznava, da ne pozna podrobnosti iz poročanja New York Timesa, čeprav obljublja, da bo zadevam prišlo do dna. New York Times je poročal, da je WalMart leta 2005 v Mehiki za lažjo širitev poslovanja porabil 24 milijonov dolarjev za razne podkupnine.