Kljub temu so pivovarji proti petkratnim evropskim in 12-kratnim nemškim prvakom zamudili priložnost za še za izdatnejšo zmago, saj so imeli na začetku drugega polčasa že enajst zadetkov prednosti (25:14). Dvoboj (to je bil prvi polfinale Celjanov po letu 2005) so gostitelji odlično začeli (3:0, 6:2), zato je bil Gummersbachov trener Emir Kurtagić prisiljen vzeti minuto odmora. Ta ni pomagala, čeprav so se Nemci sprva približali le na 6:7, a nato so slovenski pokalni prvaki povsem zagospodarili na igrišču: 14:8 (20. minuta), 18:9 (24.), 25:14 (35.).

Potem so sledile črne minute ekipe trenerja Vladana Matića in sredi drugega dela so se Nemci po petih zaporednih zadetkih približali na 22:27. Matić je vzel minuto odmora, po kateri so pivovarji znova prevzeli vajeti igre v svoje roke, v vratih je blestel Dejan Perić z 19 obrambami, na nasprotni strani pa sta nekdanji vratar celjskega kluba Aljoša Rezar in Hrvat Vjenceslav Somić skupaj ustavila le osem strelov. V končnici so pivovarji, ki so na kazenski klopi presedeli kar 18 minut (Gummersbach le osem), znova povečali naskok do končnih sedmih zadetkov, s katerimi gredo na sobotno povratno tekmo v Nemčijo.