"Vso dirko sem odpeljala na limitu. Zaradi padca na prvi dirki v Južni Afriki sem imela slabo izhodišče s startno številko 41. Zato sem veliko energije porabila za prehitevanje počasnejših, da sem sploh ujela najboljše. Ko sem ujela Majo Wloszczwosko in Pauline Ferrand Prevot, sem bila prepričana, da se bo zgodila velika stvar. Končno mi je uspelo izkoristiti dobro pripravljenosti," je impresiven nastop opisala Klemenčičeva. Prav zaradi slabega izhodišča je v zaključku sicer morala priznati premoč Poljakinje, sicer svetovne in olimpijske podprvakinje, medtem ko sta bili svetovna prvakinja Kanadčanka Catharine Pendrel in lanska pokalna zmagovalka Julie Bresset razred zase. Klemenčičeva je drugič stopila na slavnostni oder najboljše peterice. V ameriškem Windhaumu avgusta 2010 je bila četrta. S Tanjo Žakelj, ki je v Ardenih končala 26., ima slovenski par sedaj v načrtu ogled proge za olimpijsko preizkušnjo na obrobju Londona.

V soboto je Hrastničan Miha Halzer osvojil deveto mesto v disciplini eliminator, sprinterskem krosu na izpadanje, zelo podobnem sprintu v smučarskem teku. To je bila sploh premierna izvedba svetovnega pokala v tej disciplini, ki jo je UCI zamenjala z gravitacijskim štirikrosom. Halzer je bil v kvalifikacijah celo tretji.