Vidno znamenje praznika, ki simbolizira vstajenje, so pirhi, so pa v soboto blagoslovili tudi druge velikonočne jedi. Opolnoči so pripravili jutranja bogoslužja, dopoldne pa bodo po cerkvah velikonočne liturgije. Ob 10. uri jo bo v pravoslavni cerkvi sv. Cirila in Metoda v Ljubljani vodil paroh Srbske pravoslavne cerkve v Sloveniji Peran Bošković.

Kot je Bošković poudaril, je velika noč praznik zmage življenja nad smrtjo, upanja nad brezupom, vsega dobrega nad zlim.

Verniki so se na veliko noč, ki je največji krščanski praznik, pripravljali s sedemtedenskim postom. Datum praznika, ki se določa na podlagi lunine mene, se med nekaterimi pravoslavnimi in drugimi kristjani razlikuje za enega ali več tednov, kakšno leto pa tudi sovpada. Do razlik prihaja zaradi uporabe drugačnega koledarja in načina izračuna praznika.

Veliko noč danes praznujejo tudi pravoslavni verniki v Sloveniji. Pri nas sta od pravoslavnih cerkva registrirani Zagrebško-ljubljanska metropolija Srbske pravoslavne cerkve in Makedonska pravoslavna skupnost Sveti Kliment Ohridski.