Hrupno pomenkovanje je zamrlo, ko je v dvorano stopil Zoran Janković s svojim značilnim, a tokrat nekoliko zadržanim nasmeškom na ustih. Podžupan Aleš Čerin je začel izredno sejo, mestni svet pa tudi uradno ugotovil, da je nadomestne županske volitve res zmagal Zoran Janković. Po prisegi, da bo "vestno in odgovorno, z vsemi močmi delal za Ljubljano", je zmagovalec vstal, tako da so mu okoli vratu lahko že tretjič nadeli zloščeno in svetlikajočo se župansko verigo. Bliskanje fotografskih aparatov je skoraj preglasil aplavz prisotnih mestnih svetnikov. Janković je stopil za govornico, z balkona so zadonele ljubljanske fanfare in "najlepše mesto na svetu" je znova dobilo župana.

Čeprav je Janković v svojem nagovoru dejal, da se z veseljem vrača v mestno hišo, pa se zdi, da je bil z mislimi še vedno v državnem zboru. Poleg obveznega "dragi Ljubljančani in Ljubljančanke" je večino svojega govora posvetil napovedanemu zniževanju plač v javnem sektorju, varčevalnim ukrepom in rebalansu državnega proračuna. Povedal je tudi, da bi lahko bil model delovanja ljubljanske mestne uprave za zgled državni.

"Razprave v mestnem svetu so veliko bolj plodovite kot v parlamentu. Sem pa v državnem zboru spoznal med drugim tudi to, da veliko poslancev po volitvah pozabi, zakaj so bili izvoljeni in da glasujejo proti svoji vesti," je o svojem "sprehodu" v parlamentarno politiko dejal Janković in dodal, da je bila ena lepih stvari teh nekaj mesecev tudi ta, da je do parlamenta vsako jutro hodil skozi zanj prelep park Zvezda.

Vprašanje, ali bi na ta sprehod do državnega zbora šel še enkrat, je na županov obraz zvabilo značilen nagajiv nasmeh in diplomatski odgovor - precej podoben tistim, ki jih je trosil, ko je zatrjeval, da nikoli ne bo šel na parlamentarne volitve.