"So ljudje, ki trdijo, da bi moral odstopiti, in so ljudje, ki pravijo, da ne smem odstopiti," je povedal in navzočim razdelil pismi podpore, ki ju je prejel po elektronski pošti. Po besedah poslanca živimo v premalo zreli družbi, tako tudi javnost ne more razumeti, da se za dolgoletnim gospodarskim uspehom lahko "zgodba sprevrže v drugo smer".

Spregovoril je tudi o Virantu. "Predsednik državnega zbora bi moral biti človek, ki razen v izjemnih primerih ne daje vrednostnih in moralnih sodb o svojih kolegih. Vsako besedo mora skrbno pretehtati, saj imajo desetkrat večjo težo, kot če bi jih izrekel poslanec. Žal to pri gospodu Virantu pogrešam jaz in mnogi drugi," je bil do prvaka DLGV - podobno kot v četrtkovem pismu - kritičen tudi tokrat.

Če bi Vogrin vendarle odstopil kot poslanec in bi se za to odločil konec junija, kot mu je pred dnevi priporočil Virant, izvedba nadomestnih volitev ne bi bila potrebna. Na njegovo mesto bi v tem primeru prišel Robert Šegula, 40-letni magister poslovnih ved. Šegula je sicer s podporo strank SD in SLS neuspešno kandidiral za župana občine Dornava.