Nobena skrivnost ni, da naj bi Pristava, ki je že več let zaprta in prepuščena propadanju, po smelih načrtih postala igralnica, Vilo Bled pa bi razširili. Načrti so ostali zgolj na papirju, Sportino pa je močno prizadela svetovna gospodarska kriza, tako da je morala najemno pogodbo odpovedati. Zato bo morala septembra država spet iskati novega najemnika.

Spomnimo, da je Vilo Bled pred Sportino za simboličen znesek - en evro imela v najemu kranjska Sava. Ta je "tekmo" za vnovični najem izgubila, v Sportini pa so kasneje ugotovili, da je bila njihova zmaga pravzaprav pirova zmaga. "Preprosto nismo več zmogli stroškov, naložbe pa v tem času tudi nismo mogli uresničiti. Zato zdaj teče odpovedni rok pogodbe, naše zaposlene pa bomo poskušali zaposliti na drugih lokacijah," je dejala Janja Jenšterle. Spomnimo še, da je Sportina v blejskem turizmu prisotna tudi v Vili Prešeren ter hotelih Krim in Ribno.

Zanimivo je, da sodi Vila Bled neposredno pod generalni sekretariat vlade in ne v sklop protokolarnega javnega zavoda, kot Brdo ali Vila Podrožnik.

Povprašali smo, kaj namerava vlada storiti, potem ko bo dejansko dobila nazaj propadajočo Pristavo in turistično vse manj zanimivo Vilo Bled. Odgovorili so, da že potekajo aktivnosti za pridobitev novega najemnika, pri čemer je Jenšterletova poudarila, da bi novo in ugodnejšo najemno pogodbo preučili. Škoda v nekdanjih konjušnicah in poslovni stavbi Pristava je vsak dan večja. Vila Bled je zaradi premalo postelj večinoma uporabna zgolj za protokolarne dogodke, ki pa jih je na Bledu vse manj. Sportina je nameravala v oba objekta vložiti do 22 milijonov evrov. Naložbe je podpirala tudi občina Bled. Navsezadnje je bil sedanji župan Janez Fajfar, preden je stopil v politiko, direktor Vile Bled in je prav občina s podporo Sportininemu programu leta 2008 odigrala ključno vlogo pri izboru najemnika.