Jani Brajkovič (Astana) je zaradi poškodbe odstopil. Belokranjec je v prvi etapi grdo padel, po 46. mestu na sredini etapi pa se je odločil, da konča svoje nastope na baskovski pentlji. Špilak je v skupni razvrstitvi na enajstem mestu, za vodilnim Rodriguezom pa zaostaja 28 sekund.

Današnja etapa je bila izjemno naporna, končala pa se je z dolgim in izjemno napornim vzponom prve težavnostne kategorije. Iz tega kolesarskega pekla se je do paradiža prvi prebil Rodriguez. V cilj je prišel z devetimi sekundami prednosti pred rojakom Sammyjem Sanchezom, prednost pa je z vsemi bonifikacijami zadostovala za skupno prvo mesto. Tretje mesto je na današnji etapi zasedel Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (+0:12).

V skupni razvrstitvi ima Rodriguez devet sekund prednosti pred Sanchezom, pred tretjeuvrščenim Američanom Christopherjem Hornerjem pa 21 sekund.

V petek bo na sporedu peta etapa od Bere do Onatija v dolžini 183 km.