Predlagani ukrepi, kot so zniževanje višine subvencij za bivanje študentov, ukinjanje dodatka za mlade družine in ukinjanje subvencionirane študentske prehrane med počitnicami v Mladem forumu, kot so navedli v sporočilu za javnost, "porajajo občutek ignoriranja in odrivanja mladih na rob".

Dodajajo, da je iz tega moč razbrati, da vlada v študentih ne vidi potencialnih nosilcev odgovornosti znotraj družbe, "ampak da so študentje eni izmed posameznic in posameznikov, na katerih lahko privarčuje kakšen evro". Kot poudarjajo, je že trenuten sistem subvencionirane študentske prehrane oblikovan v smeri, da se neporabljene subvencije državi vrne in jih študent ne more več koristiti. Država torej že tako sedaj v času počitnic privarčuje na subvencijah študentske prehrane, navajajo v podmladku SD.

Kot nesmiselno vidijo tudi višanje koncesijske dajatve na študentsko delo in znižanje dajatev, ki jo prejmeta Študentska organizacija Slovenije in študentski servisi. "SDS je v času referenduma o malem delu ostro nasprotoval tudi relativno visokim dajatvam, ki jih je predvidevalo malo delo. Takrat so malemu delu nasprotovali tudi z argumenti, da bo posledica takšne oblike dela podražitev stroška dela, kar je v času krize nesprejemljivo. Sedanja vlada s tovrstnimi ukrepi počne prav to," navajajo v Mladem forumu.

Opozarjajo tudi, da priprava rebalansa proračuna zadržuje sredstva na uradu za mladino, namenjena sofinanciranju mladinskih programov. Mladi so tako prikrajšani še na ravni financiranja mladinskih organizacij, dodajajo.

Vlado tako pozivajo naj preneha z ukrepi, ki slabijo najšibkejše, ampak začne razmišljati v smeri, kjer bo odgovornost varčevanja enakomerno razdelila med vse pripadnike družbe.