V Rdeči dvorani so Velenjčani zamudili priložnost za skalp favoriziranih Nemcev, ki so se iz njihovih krempljev izvlekli šele v končnici. Z izjemo gostujočega vodstva z 9:6 v 15. minuti si nobeno moštvo ni uspelo priigrati občutnejše prednosti, slovenski podprvaki (vodili so z 22:20) pa so v 53. minuti ostal brez Nika Medveda, ki je dobil rdeči karton zaradi domnevno namernega strela z žogo v glavo nasprotnikovega vratarja pri izvajanju sedemmetrovke. Pri 24:24 je bil izid zadnjič izenačen, končnica pa je pripadla izkušenim gostom. "Igra, ki smo jo prikazali, ni bila slaba, a nam je za zmago zmanjkalo malo športne sreče. Nemci so nam zaprli sredino, s tem pa odrezali naše ključne igralce. Pri vodstvu z dvema zadetkoma smo imeli tudi nekaj smole z izključitvijo, za povrh pa se je precej branjenih žog Gajića odbilo v roke gostov," je dejal pomočnik velenjskega trenerja Tomaž Juršič.

Celjani so proti lanskim finalistom pokala challenge iz Lizbone sredi drugega polčasa vodili že s 24:17 in 25:18, a so nato gostom (v 23. minuti so ostali brez Rusa Georgija Zaikina, ki je dobil rdeči karton zaradi grobega prekrška nad Borutom Mačkovškom) dovolili, da so se pet minut pred koncem približali le na 23:27. A za razliko od Gorenja, ki je popustilo v končnici, so pivovarji v zadnjih minutah dodali plin in si z dvema zaporednima zadetkoma Gašperja Marguča (skupaj osem, prvi strelec Mačkovšek z desetimi) priigrali visoko prednost šestih golov.