Mariborčani (brez Simona Razgorja, ki ima huje poškodovano hrbtno mišico) so na začetku drugega polčasa v domači dvorani Tabor vodili že z 20:16, a je Gorenje z delnim izidom 5:0 poskrbelo za preobrat. Tekma (končni izid 35:28) je bila odločena deset minut pred koncem, ko je Marko Bezjak zadel za 28:25. Celjani, pri katerih je manjkal Rok Žuran (počeno rebro), rekonvalescenta Gregor Potočnik (igral je s posebnimi očali) in Vid Poteko (z zaščitno masko) pa sta dobila priložnost za igro, so po začetnem zaostanku proti Trimu vzeli vajeti v svoje roke in zmagali s 35:22.

Tudi aktualni prvak Cimos v Bonifiki ni imel težav s Krškim, ki je svojemu najboljšemu strelcu, Hrvatu Marinu Knezu, prižgalo zeleno luč za odhod v Katar. Krčani so bili ves čas v rezultatskem zaostanku, Koprčani (brez Milorada Krivokapića, Uroša Bundala in Vladimirja Osmajića) pa so se veselili visoke zmage (37:28). Vrstni red: Gorenje 41, Celje Pivovarna Laško 35, Cimos 31, Trimo 22, Maribor Branik in Krško po 17.