Spomnimo, da je sodišče prvi predlog upnika, podjetja Vodovod-Kanalizacija, za rubež bančnega računa prejelo dober mesec dni pred drugo javno dražbo, na kateri je sodišče hišo prodalo za polovico tržne vrednosti. Po mnenju Vaskrsićeve odvetnice Neže Dular je bilo zato še dovolj časa, da bi sodnica Janja Kovač takoj izdala sklep o rubljenju imetja na bančnem računu, s čimer bi bil Vaskrsićev dolg poplačan še pred zanj usodno drugo javno dražbo. "Namesto tega pa je sodnica izvedla javno dražbo in dan zatem izdala tudi sklep o domiku nepremičnine kupcu, s čimer je zapečatila Vaskrsićevo usodo," je pojasnila Dularjeva. Ustavno sodišče namreč daje kupčevi pričakovalni pravici prednost pred lastninsko pravico dolžnika, četudi je ta dolg poravnal.

Sodnica je tako zaščitila kupca nepremičnine, na drugi strani pa je na dan druge javne dražbe, ko je prodala hišo po polovični ceni, odredila nadaljevanje izterjave 124 evrov z Vaskrsićevega bančnega računa. Vaskrsić je zaradi tega dolg poravnal dvakrat, prvič takoj po prejemu sklepa o domiku nepremičnine, zaradi odredbe sodišča pa mu ga je od plače znova trgal delodajalec.

Primer sicer že več mesecev čaka tudi na presojo ustavnega sodišča, a glede na to, da pritožba ne zadrži izvršbe in da ustavno sodišče daje prednost kupčevi pričakovalni pravici, Vaskrsićem v petek skorajda ne uide prisilna deložacija. Zoran Vaskrsić bo zato pravico najprej skušal doseči v sredo pred državnim zborom in na pomoč kliče tudi vse enako misleče državljane.

"Verjamem oziroma prepričan sem, da bo moj javni protest zadoščal vsem odgovornim, da se predramijo in ustavijo ta zločin nad nemočnim deprivilegiranim državljanom. Da bi morda bolje razumeli, da nimajo prav, vabim vse, ki čutite z mano in mojo družino, da se mi pridružite in izrazite svoje občutenje in s tem preprečite, da bi se to zgodilo še komu," poziva Vaskrsić. Če v sredo ne bo našel posluha, pa napoveduje, da bo v petek svojo hišo branil z vsemi razpoložljivimi sredstvi.