Kot poroča Večernji list na svoji spletni strani, so Abdića pred zaporom pričakali njegovi navdušeni privrženci, ki so prišli ne le iz BiH, temveč tudi iz Slovenije, Avstrije, Nizozemske, Švedske in drugih evropskih držav. Pred zaporom so prepevali pesmi, ki so jih pripravili v čast Abdiću. V Pulj naj bi prispeli z več kot 40 avtobusi, prihod pa je organiziralo Društvo brezposelnih delničarjev Agrokomerca iz Velike Kladuše.

Upanje na obnovitev nekoč uspešnega podjetja

Abdićevi privrženci pričakujejo, da bo Abdić uspešno obnovil nekoč zelo uspešno jugoslovansko podjetje Agrokomerc, ki je močno vplivalo na razvoj območja Velike Kladuše v 80. letih prejšnjega stoletja. Jugoslovanske oblasti so Abdića zaradi gospodarskega kriminala obsodile in zaprle.

Zagrebški časnik še poroča, da Abdić po izpustitvi ne bo imel omejitev gibanja, se bo pa moral redno javljati hrvaški policiji.

Abdić je bil leta 2002 na sodišču v Karlovcu obsojen na 20 let zapora zaradi vojnih zločinov kot vodja samooklicane avtonomne pokrajine Zahodna Bosna. Na ozemlju omenjene pokrajine so organizirali taborišča, v katera so zaprli najmanj 5000 nasprotnikov ideje o avtonomni pokrajini, ki ni imela podpore legitimnih oblasti BiH v Sarajevu.

V zaporu preživel 11 let

Abdić je bil na karlovškem sodišču obsojen zaradi odgovornosti za smrt najmanj treh oseb, ki so v taborišču umrle zaradi trpinčenja. Pravosodje v BiH ga je sicer obtožilo veliko hujših vojnih zločinov. Hrvaško vrhovno sodišče je leta 2005 prvotno kazen znižalo na 15 let, Abdić pa je v zaporu prestal slabih 11 let.

Po propadu svojega političnega projekta v BiH se je Abdić preselil na Hrvaško, kjer so ga med vojno večinoma podpirali. Hrvaški mediji poročajo, da 73-letnega Abdića čakajo nova sojenja na Reki zaradi več kaznivih dejanj gospodarskega kriminala, med drugim tudi zaradi spornega lastništva vile v Voloskem pri Opatiji, kjer ima prijavljeno bivališče na Hrvaškem.