Slovenska reprezentanca v smučarskih skokih si je na 22. svetovnem prvenstvu v poletih na največji letalnici na svetu v Vikersundu po številu osvojenih kolajn razdelila prvo mesto z Avstrijo. Robert Kranjec je z veličastno predstavo postal svetovni prvak v smučarskih poletih med posamezniki z novim slovenskim rekordom 244 metrov, potem ko je bil slabi dve uri njegov lastnik Jurij Tepeš z 235,5 metra. "Cilj je bila kolajna, naslov svetovnega prvaka pa sanje," je povedal 30-letni Robert Kranjec. Včeraj so Robert Kranjec, Jure Šinkovec, Jernej Damjan in Jurij Tepeš nepričakovano, saj je manjkal poškodovani Peter Prevc, osvojili še bronasto kolajno na moštveni tekmi. Slovenija ima v poletih prvič v zgodovini svetovnega prvaka in kolajno med moštvi.

Goran Janus, selektor slovenske skakalne reprezentance, je po tekmi dejal, da je Kranjec s fantastičnima poletoma potrdil, da je kralj letalnic. "Pred preostalimi tremi fanti, vsem strokovnim moštvom, torej trenerjema Janijem Grilcem in Nejcom Frankom, fizioterapevtom Tomažem Šuštaršičem in atletskim trenerjem Matjažem Polakom, lahko le snamem kapo. Na ekipni tekmi smo bili za razliko od minulih dni zelo sproščeni. Naredili so solidne skoke, pozabimo, da je Kranjec v zadnjem poletu naredil napako. Po dveh kolajnah nimam besed," je še dejal Goran Janus. strani 22 in 23, komentar stran 22