Hirscher se ni preveč vznemirjal, ker ga je na drugi veleslalomski progi prehitel Massimiliano Blardone, ki je po prvi vožnji zaostajal za dve stotinki. Tretji je bil Avstrijec Hannes Reichelt, ki se je na zmagovalni oder prebil z enajstega mesta. Blardoneja niso zmotile spomladanske vremenske razmere, ki so progo zmehčale do te mere, da so imeli v obeh tekih tekmovalci z višjimi številkami obilo težav. V zadnjih tednih je Blardone našel šampionsko formo. Nanizal je serijo štirih uvrstitev na zmagovalni oder in dosegel dve zmagi, kar ga uvršča na tretje mesto veleslalomskega seštevka. Po tekmi je razložil, kje tiči skrivnost uspeha. "V tem, da bom aprila postal oče. Sedaj sem bolj odgovoren. Dokončati moram hišo in pripraviti vse potrebno za povečanje družine. Nikoli si nisem mislil, da me bo očetovstvo tako motiviralo. Če bi vedel, da bom tako uspešen, bi z dekletom že prej poskrbela za naraščaj," se je smejalo Massimilianu Blardoneju.

Podobno židane volje je bil v soboto Benjamin Raich. Po treh letih je dosegel novo zmago in prvo v superveleslalomu. Da se obetajo boljši časi, je namignil mlajši del slovenske reprezentance. Superveleslalomske točke sta osvojila veliki up v hitrih disciplinah Boštjan Kline (25. mesto) in Gašper Markič (27.). Nekaj novega upanja za slovensko smučanje in predvsem za veleslalom pomeni tudi 27. mesto Janeza Jazbeca, ki se je izkazal na prvi progi. S startno številko 37 je dosegel 24. čas, nihče od smučarjev, ki so bili na startni listi za njim, pa ga na zmehčani progi ni prehitel. V drugi vožnji je storil večjo napako, ko je zapeljal v neutrjen sneg, zato je nazadoval na 27. mesto, a drugič zapored osvojil točke za svetovni pokal. "V drugo je napadal za še boljše mesto, a se se mu je pripetila napaka, ki ga je stala veliko časa. Toda to se zgodi, ko loviš rezultat. Ve, kaj mora narediti in koliko mora napasti, da pride do takšnega rezultata," je nastop edinega predstavnika Slovenije na veleslalomu komentiral trener Marko Jurjec.