Primorci (nastopili so brez poškodovanega Vladimirja Osmajića in vratarja Gorazda Škofa, ki je zaradi prijave sodnikov po tekmi v Krškem v disciplinskem postopku in suspenzu) sinoči v Bonifiki niso niti enkrat vodili. Vse, kar so iztržili proti Celjanom (brez Gregorja Potočnika in Vida Poteka, ki mu je na zadnjem treningu pred tekmo soigralec Borut Mačkovšek nenamerno poškodoval ličnico), je bilo šest izenačenj: dva na začetku prvega polčasa (1:1, 2:2) in štirje v drugem (20:20, 23:23, 24:24, 25:25).

Po zadnjem izenačenju v 53. minuti so Celjani povedli s 27:25, zadnji žarek upanja za Koprčane za morebiten preobrat pa je posijal tri minute pred koncem (26:27). A gostje so v končnici naredili delni izid 4:0 in dosegli 13. zaporedno zmago (nazadnje so izgubili sredi lanskega novembra v Velenju), Cimos pa je že četrto tekmo zapored ostal brez zmage (remija proti Metalurgu in Hamburgu ter poraza s Krškim in Celjani).