Velenjčani so proti Izraelcem že po sedmih minutah vodili s 7:1, polčas pa dobili kar z 19:9. Tudi v nadaljevanju je šlo za igro mačke z mišjo, Gorenje pa si je verjetno že zagotovilo četrtfinale, zato bo povratna tekma le formalnost. Celjani (brez Potočnika, ki je prestal že tretjo operacijo očesa, in lažje poškodovanega Skoka) so si v deželi aktualnih evropskih prvakov priigrali minimalno, a pomembno zmago. Po osmih izenačenjih (od 1:1 do 8:8) so imeli Danci v končnici prvega polčasa prvič dva zadetka plusa (10:8), še višji zaostanek pivovarjev pa je preprečil Dejan Perić z devetimi obrambami v tem delu igre. Izid je bil zadnjič izenačen pri 12:12, nato pa so gostje dosegli tri zadetke zapored. Najvišjo prednost so imeli Celjani v 53. minuti (22:18), a so gostitelji v zadnjih minutah omilili poraz.

Maribor Branik si je že v prvem polčasu tekme s klubom iz Bosne in Hercegovine nekajkrat priigral štiri zadetke prednosti (9:5, 11:7, 12:8). Predvsem po zaslugi strelsko razpoloženega dvojca Simona Razgorja in Nika Šoštariča (skupaj 16 zadetkov) so Štajerci naskok podvojili (20:12) in odločili zmagovalca, črno piko pa si zasluži skupina domačih navijačev, ki je nešportno navijala in je morala zapustiti dvorano Tabor.