Tilia Olimpija – Alba Volan 3:5 n (1:1, 1:1, 1:3, gledalcev 4000; 1:0 Taylor 11, 1:1 Palkovics 17, 2:1 Taylor 26, 2:2 Palkovics 38/PP1, 2:3 Sofron 50, 2:4 Klassen 51, 3:4 Goličič 54/SH1, 3:5 Vas 59): Madžarski prvaki ostajajo eden najbolj neugodnih tekmecev hokejistov Olimpije v tej sezoni. Sinoči so v polnem Tivoliju vnovič uprizorili svojo tradicionalno igro hitrih protinapadov, poleg tega jim je uspelo na trenutke povsem umiriti nalete domačega moštva. S tem porazom so Ljubljančani padli na peto mesto, kar dva kroga pred začetkom končnice morda celo pomeni, da v četrtfinalu ne bodo imeli prednosti domačega ledu. V tem trenutku bi v bojih na izpadanje znova naleteli na bogati Salzburg, kajpak pa lahko nedeljski in torkov večer razmere na lestvici še precej premešata.

Za sinočnji slovensko-madžarski dvoboj bi si upali staviti, da je Olimpija tekmo izgubila že v prvi tretjini, ko se je igralo le na gostujoča vrata. Iz kar osemnajstih nevarnih poskusov je le en plošček končal v mreži, kar je bil slab izkoristek, precej bolje pa je v napadu šlo Madžarom, ki so streljali le petkrat in na odmor odšli z zelo spodbudnim izenačenjem. Očitno so v slačilnice Albe po prvem delu spremenili taktiko, na katero Olimpija ni znala odgovoriti. Kreativnost, ki je zmaje krasila v zadnjih dneh, je začela puhteti, gostje pa so začeli napadati kot ose. Zadevali so predvsem od daleč, razliko pa naredili v zadnjih dvajsetih minutah. Ko je Goličič z igralcem manj še uspel znižati na 3:4, je bil ljubljanski pritisk silovit, občinstvo je na nogah navijalo za morebiten podaljšek, a sta točki po protinapadu znova zasluženo romali v Szekesfehervar.

Acroni Jesenice – Znojmo 5:4 (1:0, 3:1, 1:3, gledalcev 800; 1:0 Kuralt 15, 2:0 Kuralt 29, 3:0 Brus 32, 3:1 Pucher 35/PP1, 4:1 Brus 38, 4:2 Havlik 42, 5:2 Pusa 44, 5:3 Seda 46, 5:4 Podesva 55/PP1): Jeseničani so se od svojih navijačev poslovili na najlepši možen način. Potem ko so življenje kar dvakrat zagrenili Gradcu, so tokrat presenetili še češki Znojmo. Gorenjci zdaj, ko že nekaj krogov nimajo več možnosti za uvrstitev v končnico, objokujejo zamujeni priložnosti predvsem proti Dunaju in Beljaku na domačem ledu. Železarji so v zadnji tretjini vodili že s 5:2, ko so bili izjemno učinkoviti in zbrani pred svojim golom, a je nasprotnik nato dodal na plin, napadal tudi za izenačenje, a slovenski prvaki niso dovolili izenačenja. Jeseničani bodo jutri prosti, v torek pa bodo sezono v EBEL sklenili na Dunaju.

Drugi izidi 8. kroga drugega dela, skupina A: Linz – Medveščak 5:2 (0:0, 4:2, 1:0), Salzburg – KAC 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), vrstni red: Linz 16, Medveščak 12, Alba Volan 10, Salzburg 9, Tilia Olimpija 8, KAC 5, skupina B: Dunaj – Beljak 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), prost: Gradec, vrstni red: Znojmo, Dunaj in Beljak po 9, Gradec 8, Acroni Jesenice 4. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 17.30: KAC – Tilia Olimpija, Alba Volan – Linz, Medveščak – Salzburg, Znojmo – Beljak, Gradec – Dunaj, prost: Acroni Jesenice.