Med najbolj neverjetnimi kandidati za pozornost FBI-ja je vsekakor ameriška igralka Anna Nicole Smith, ki se je na seznamu znašla, ker je bila žrtev groženj z izsiljevanjem in nasiljem. Skoraj samoumevno pa sta se na seznamu pojavila Charlie Chaplin in John Lennon. Chaplina so sumili simpatiziranja s komunizmom, Lennon pa je na žulj takratnemu direktorju FBI-ja Johnu Edgarju Hooverju stopil s protivojnim aktivizmom.

Tudi sicer obdobje, ko je FBI vodil Hoover, slovi po tem, da se je vsakdo lahko natrpal pozornost FBI-ja. Med njimi se je pojavil tudi glasbeni klasik zasedbe Kingsmen "Louie Louie“. Takratni guverner Indiane Matthew Welsh je posumil, da bi pesem lahko bila obscena in tako se je zgodilo, da so se sredstva za boj proti kriminalu porabljala za preučevanje primernosti rock pesmi.

FBI je zbral tudi 34 strani dolgo poročilo o Jimiju Hendrixu, potem ko so ga leta 1969 v Torontu aretiral zaradi mamil. "Če bo spoznan za nedolžnega, bi ga kanadski urad za imigrante vseeno rad deportiral v ZDA, če bi se dalo pokazati, da ima že obstoječe kriminalne obsodbe,“ je zapisal en agent. FBI-jevo poročilo vključuje podatke o glasbenikovi kriminalni zgodovini, med njimi tudi podatke o aretaciji leta 1961, ker je vozil avto brez častnikovega dovoljenja.

Kartoteka o Marilyn Monroe pravi, da je bila povezana z Johnom Fitzgeraldom Kennedyjem, a seznamu se je znašla tudi princesa Diana. FBI je zbral urnik njenega obiska v New York leta 1989 in nekaj podatkov o severnoirski aktivistični skupini, ki je med obiskom načrtovala proteste.

FBI objavil dosje o Jobsu: Jemanje mamil in dvomi v njegove sposobnosti

Kingsmen - Louie Louie: