Super Bowl se tudi v svoji 46. ponovitvi ni izneveril tradiciji. Množice gledalcev pred malimi zasloni, poln stadion v Indianapolisu, v živo si je tekmo na kraju samem ogledalo 68.658 gledalcev, rekordno dragi oglasni bloki med premori, odličen šov Madonne med polčasom in nepredvidljivost končnega izida vse do zadnjega sodnikovega žvižga so v ponedeljkovih jutranjih urah na nogah držali tudi marsikaterega Slovenca.

New England Patriots so drevi še drugič po letu 2008 morali priznati premoč ekipi New York Giants. Slednjim so več možnosti za zmago pripisovale tudi stavnice, a so do nje prišli šele v zadnjih minutah tekme. Pred štirimi leti so velikani iz New Yorka patriote ugnali s 17:14, tokrat z 21:17. New York je tekmo sinoči bolje začel, povedel z 9:0, nato pa v 34. minuti vodstvo moral prepustiti ekipi iz Bostona. Ta je v 34. minuti povedla s 17:9. New York se je z dvema goloma iz igre približal na 15:17 nato pa je Ahmadu Bradshawu minuto pred koncem uspel zmagovalni touchdown, s katerim so Giantsi še četrtič v zgodovini ekipe prišli do tako želenega pokala Vincea Lombardija.

Za najboljšega igralca tekme je bil imenovan Eli Manning, ki je tako dokončno stopil iz sence starejšega brata Peytona (Indianapolis Colts), njegovi soigralci pa so po tekmi plesali kot otroci in proslavljali naslov prvaka. Giantsi so si finale priborili šele z zmagama v zadnjih dveh krogih rednega dela, zato je bil osvojeni naslov še toliko bolj sladek. "To je preprosto veličastno," je po zmagi dejal Eli Manning. "Najboljši občutek v poklicnem športu je, ko osvojiš Super Bowl," pa je dejal trener New York Giants Tom Coughlin, ki je s 65 leti postal najstarejši trener, ki je osvojil naslov prvaka lige NFL. "Ko izgubiš takšno tekmo, se ne moreš dobro počutiti. A nobenemu od igralcev nimam česa očitati, saj so dali vse od sebe," pa je po tekmi menil trener Patriotsov Bill Belichick.

V premoru med polčasom, ki poleg končnega izida zanima množice, je nastopila Madonna in pri svojih 53 letih postregla s šovom, kot se za kraljico popa spodobi. Na odru so se ji med drugim pridružili še LMFAO, Nicki Minaj, M.I.A. in glasbeno plesna točka je bila vredna ogleda. Sinočnji Super Bowl, ki velja tudi za nekakšen pokazatelj uspešnosti ameriškega gospodarstva (polminutni oglasni blok je stal 3,5 milijona dolarjev), je pred televizorje pritegnil preko 100 milijonov Američanov, šport pa ima v zadnjih letih tudi vse več navdušencev po celem svetu.