Po zadnjih večjih poplavah na območju MOL, ki so se zgodile septembra 2010, je takratni župan Zoran Janković organiziral posebno delovno skupino, ki je med drugim pripravila zgodovinski pregled poplav v Ljubljani ter predlog protipoplavnih ukrepov, je pred javno razpravo povedal podžupan MOL v začasnem opravljanju funkcije župana Aleš Čerin. Največ protipoplavnih ukrepov strokovnjaki nameravajo izvesti predvsem na območju Viča in njegovem obrobju ter na Rudniku in Barju. Ostala poplavna območja, ki ne povzročajo škode, so pritoki reke Save in Glinščice.

V okviru predlaganih ukrepov je po besedah Fazarinca predvideno, da bodo strokovnjaki izboljšali pretočnost kanala reke Gradaščice Malega grabna. Njegovo strugo bi razširili za več kot pol. Naslednji ukrep komisije je zadrževanje dela vod v porečju Gradaščice, pod Dobrovo, je pojasnil. Dodal je, da del vod strokovnjaki nameravajo speljati na obrobje Barja proti Ljubljanici.

Na območju Rudnika so v sklop protipoplavnih ukrepov zajeti določeni prepusti vode pod avtocesto, na območju Malenc pa bi za večjo poplavno varnost naredili zadrževalnik vode, ki prihaja iz Golovca, je dejal Fazarinc in dodal, da bodo podobno storili tudi na Rakovniku. Fazarinc pravi, da je realizacija protipoplavnih ukrepov odvisna od pristojnega ministrstva, mestne občine in države. Državni prostorski načrt za zagotavljanje poplavne varnosti Ljubljane se odvija 10 let, več kot 30 let pa je znana problematika, je poudaril Fazarinc.

Sicer pa so po njegovih besedah predlagani ukrepi izvedljivi. Pri tem je poudaril, da je vse odvisno od razpoložljivih sredstev in volje. "To so projekti, ki posegajo v lastnino, potrebno je pridobiti tudi zemljišča," je pojasnil. Dodal je še, da stroški protipoplavnih ukrepov znašajo okoli 60 milijonov evrov.