Polna dvorana Komunalnega centra je bila priča atraktivnemu uvodu, saj so igralci v temi ob soju reflektorjev v stilu lige NBA prihajali na parket, nato pa v sproščenem obračunu prikazali vse svoje znanje in spretnosti. Selekcija domačih košarkarjev je v drugi četrtini že povedla za deset točk (35:25), a so tujci uspeli spreobrniti rezultat, ob koncu tretje četrtine sami povedli za deset (74:64) ter na koncu prišli do uspeha. Najboljši posameznik (MVP) dvoboja je bil Američan iz vrst Uniona Olimpije Deon Thompson, ki je dosegel 24 točk.

Poleg tekme med domačimi in tujci je potekalo tudi tekmovanje v metanju trojk, Mobitelovem izzivu in zabijanju. Izza črte 6,75 metra je bil najbolj natančen igralec Heliosa Klemen Prepelič, ki je v finalu z 8:6 premagal Bojana Jovanoviča, po zmagi pa razkril: "Na tekmovanje se nisem posebej pripravljal. Izkoristil sem le prednost domačega terena, to je vse." Mobitelov izziv je osvojila trojica Matic Hudobivnik (Samsung DP v ulični košarki), D.J. Gay (Helios Domžale) ter Miha Brajnik (igralec), najboljši v zabijanju pa je bil to pot Alen Blesić (Rogaška Crystal), ki je v finalu pokazal več od Olimpijinega Jake Blažiča.