Omenjeni posnetek, ki je nastal, ko sta imela bivši Beatle in njegova tedanja soproga zakonske težave, je po poročanju ameriške tiskovne agencije AP najnevarnejša povezava med Morganom in medijsko afero na Otoku, ki je vrhunec dosegla letos poleti.

Leta 2006 je Morgan za tabloid Daily Mail povedal, da je poslušal glasovno sporočilo, ki ga je McCartney pustil na telefonski tajnici Millsove. Sporočilo je tudi podrobno opisal. Millsova vztraja, da Morgan do sporočila ni mogel priti na zakonit način, a bivši urednik je bil danes odločen - razkriti ni želel prav nobenih podrobnosti na to temo, češ da noče kakorkoli kompromitirati svojih virov.

Glede vdiranja v telefone je Morgan komisiji pod vodstvom sodnika Briana Levesona sicer zatrdil, da po njegovem prepričanju novinarji Daily Mirrorja tega - vsaj v času, ko je bil on urednik - niso počeli.

Tudi za to, da naj bi novinarji policistom plačevali za informacije, Morgan kot urednik ni vedel. Glede spornega najemanja zasebnih detektivov, da so novinarjem pomagali pridobivati informacije o za javnost zanimivih ljudeh, pa je dejal, da sam v to ni bil neposredno vpleten. To naj bi bilo namreč v rokah posameznih uredništev.

"A zagotovo so vsi novinarji vedeli, da morajo delovati v okviru zakona. To je bilo zapisanih v njihovih pogodbah o zaposlitvi," je še poudaril Morgan in dodal, da "povprečen urednik verjetno ve za pet odstotkov tega, kar počnejo njegovi novinarji".

Morgan je bil urednik tabloida Daily Mirror v letih 1995-2004. Pred tem je bil dobro leto dni urednik pri tabloidu News of the World, ki se je letos znašel v središču afere z vdiranjem v telefone in je bil medtem ukinjen. S komisijo je danes spregovoril po video povezavi iz ZDA, kjer je sedaj televizijski voditelj na CNN.