Pred tem je najboljšo slovensko uvrstitev s 27. mestom držal dvakratni olimpijec Domen Pociecha (Salt Lake City 2006).

Spet so bili razred zase nemški tekmovalci, ki so zasedli prva tri mesta. Svojo tretjo zmago v svetovnem pokalu je zabeležil Andi Langenhan, drugi je bil olimpijski prvak Felix Loch, tretji pa David Möller. Četrto mesto je zasedel najboljši sankač zadnjih let Italijan Armin Zöggeler, ki je pred tem dobil zadnje tri tekme na olimpijski progi.

V svetovnem pokalu vodi Loch, ki je bil v Calgaryju prvič letos premagan, Langenhan je drugi, Navrboc se je z novimi 17 točkami prebil na 28. mesto, ima 31 točk, Sirše pa je z 19 točkami na 37. mestu. Točke je doslej osvojilo 51 tekmovalcev.