Omenjena nagrada zveze ITF prvič po letu 2003 ni pripadla Švicarju Rogerju Federerju ali Špancu Rafaelu Nadalu. "Začenši z lanskim finalom Davisovega pokala je za menoj skoraj popolnih 12 mesecev," je ob novici dejal srbski teniški as Đoković. Medtem pa je Kvitova osvojila Wimbledon ter popeljala Češko do zmage v pokalu Fed, izjemno sezono pa končala na drugem mestu lestvice WTA.

V moški konkurenci sta lovoriko najboljše dvojice še osmič v karieri odnesla Američana Bob in Mike Bryan, medtem ko je za Srebotnikovo in Peschkejevo to prva omenjena nagrada. Slovensko-češka naveza je v minuli sezoni osvojila šest turnirjev WTA, vključno z grand slamom v Wimbledonu, in končala sezono kot številka 1 na lestvici.

"Postati številka 1 je tako velik mejnik, ki ga dosežejo le redki športniki. Poleg tega sva s Kveto v Wimbledonu osvojili tudi prvi grand slam. Končati sezono kot najboljši v svojem športu je zame nekaj, na kar sem izjemno ponosna in vedno bom na sezono 2011 gledala z nasmehom na obrazu," je dejala slovenska teniška zvezdnica.

Zmagovalci bodo nagrade prejeli 5. junija prihodnje leto v Parizu na slovesni večerji med Roland Garrosom.