Valladolid, četrtouvrščeno moštvo v španski ligi, je v Velenju delovalo kot nebogljena in razbita vojska. Favorizirani gostje, ki jih vodi nekdanji španski selektor Juan Carlos Pastor, so ves čas zaostajali za Gorenjem, ki je nas topilo brez poškodovanih Nikole Manojlovića in Mihe Svetelška. Prednost slovenskih podprvakov je ves čas naraščala (3:0, 10:6, 15:10, 18:11, 20:12, 29:20), rekordna pa je bila v 55. minuti, ko je znašala kar dvanajst zadetkov (32:20). Pri gostiteljih, ki so na kazenski klopi presedeli kar 16 minut (Valladolid polovico manj), sta blestela Ivan Gajić (15 obramb) in Fahrudin Melić (10 za detkov): "Imeli smo še nekaj rezerve in neizkoriščenih priložnosti, a se to ni poznalo v naši igri. Prepričan sem, da bomo v Španiji obdržali skupen pozitiven izid."

Maribor Branik je odpor gostov iz Kragujevca strl šele v končnici včerajšnje tekme in si pred nedeljsko povratno tekmo v Srbiji priigral štiri zadetke prednosti. Štajerci so v 25. minuti zaostajali že s 7:11, v 38. pa s 13:17. Toda sledil je velik preobrat: gostitelji so najprej izenačili na 19:19 (48. minuta), pet minut pred koncem pa povedli s 23:21 in prednost do zadnjega znaka sirene še podvojili.