Z odlično igro tako v obrambi kot v napadu so popolnoma nadigrali razglašene in živčne goste in si tako pred povratno tekmo priigrali skoraj neulovljivo prednost. Pri Velenjčanih je bil najboljši strelec Fahrudin Melić z desetimi goli.

Varovanci Branka Tamšeta, pri katerih je zaradi poškodbe manjkal Nikola Manojlović, so že v uvodnih minutah dali vedeti, da bo zmaga ostala doma. Povedli so s 3:0, gostje so prvi gol dosegli šele v peti minuti. V nadaljevanju se jim gostje niso približali na manj kot tri gole zaostanka, domači pa so rešetali njihovo mrežo z vseh položajev. Ob tem pa so imeli v vratih razpoloženega vratarja Ivana Gajića, junaka srečanja, ki je skupaj zbral 15 obramb.

Po vodstvu sedmih golov ob polčasu so gostitelji odlično igro nadaljevali tudi v drugem polčasu in vseskozi poviševali razliko. Ta je bila najvišja v 55. minuti, ko je bilo na semaforju +12 za rumeno-črne (32:20).